Parazitinių ligų profilaktika

Šunų užsikrėtimo ektoparazitais (blusomis, erkėmis) profilaktika

Šunų užsikrėtimo blusomis profilaktika reikia rūpintis visus metus, o ypač šiltuoju laikotarpiu – nuo kovo iki lapkričio mėnesio, nes tuo laikotarpiu yra aktyvios ir erkės.

Šunų apsaugai nuo erkių reikia skirti ypatingą dėmesį, kadangi paskutinius kelis metus masiškai padaugėjo babeziozės susirgimo skaičius (sunkus erkių platinamas šunų kraujo parazitinis susirgimas, laiku nesuteikus šuniui reikiamos pagalbos gyvūnas gali žūti).

 

Rekomenduojami vaistai šunims nuo blusų ir erkių

Aplikuojamos kaklo – nugaros srityje pipetės FRONLINE COMBO, EFFIPRO, ADVANTIX, ATAXXA  šunims apsaugo nuo erkių 1 mėn., o nuo blusų 1-2 mėn. Aplikuojant pipetes šuo neturi būti maudomas 2 dienas prieš ir 2 dienas po vaistų aplikacijos.

Aerozoliai EFFIPRO arba BIO KILL šunims nuo ektoparazitų aplikuojami pagal preparato naudojimo instrukciją.

Firmos Bayer AG antiparazitinės apykaklės šunims, , KILTEX veikiančios 5-6 mėn. ir  FORESTO  veikiančios iki 7-8 mėn. (efektyvios ir nuo blusų, ir nuo erkių).

Firmos Virbac antiparazitinės apykaklės šunims ir katėms, veikiančios 3-4 mėn., PREVENTEF (efektyvios ir nuo blusų, ir nuo erkių).

Firmos Merck  Animal Health tabletės šunims, veikiančios 3 mėn. BRAVECTO.

Firmos Merial antiparazitės tabletės, veikiančios 1 mėn. NEXGARD (efektyvios ir nuo blusų ir nuo erkių) ir NEXGARD Spectra (efektyvios ir nuo blusų ir nuo erkių, bei apvaliųjų kirmėlių).

 

Pastaba

* Pasirenkant apsaugos nuo parazitų priemones, geriausia pasitarti su veterinarijos gydytoju, kuris padės Jums parinkti tokią priemonę, kuri geriausiai atitiks Jūsų gyvūno poreikius.

 

Asmeninės veterinarijos gydytojo Jakovo rekomendacijos

Dėl paskutinių 4 metų babeziozės epidemijos masto ir pasekmių susirgusiems gyvūnams rekomenduočiau pradedant kovo ir baigiant lapkričio mėn. naudoti kombinuotas apsaugos priemones nuo ganyklinių erkių šunims.

Pvz.: kovo viduryje uždėti šuniui KILTEX apykaklę, kuri bus veiksminga iki spalio vidurio, ir visą šį laiką papildomai lašinti gyvūnui 1 kartą per mėnesį FRONLINE COMBO, EFFIPRO arba DUOWIN CONTACT vaistus. Arba du kartus kas 4 mėnesius panaudoti PREVENTIK apykaklę bei kartu kas mėnesį naudoti jau minėtus lašus arba kas savaitę papildomai purkšti šunį BOLFO aerozoliu.

Primename, kad aukštos kokybės farmacijos produkto statusą turinčias priemones Jūs galite įsigyti tik veterinarijos gydyklose arba vaistinėse. Zooparduotuvės tokiomis priemonėmis neprekiauja.

Jei Jums kilo papildomų klausimų visada galite kreiptis į klinikos registratūrą tel. (8-5)213-29-82 arba (8-5)210-50-48 ir mes pasistengsime Jums padėti.

 

Kačių užsikrėtimo ektoparazitais (blusomis, erkėmis) profilaktika

Kačių užsikrėtimo blusomis profilaktika reikia rūpintis visus metus. Keista, bet kartais blusos atsiranda net pas kates, kurios niekada neišeina iš namų, bet jei katė kartais išbėga į kiemą arba laiptinę, rūpintis blusų profilaktika yra būtina. Ganyklinių erkių profilaktika aktuali tik katėms, kurios kovo-spalio mėnesiais išeina į lauką. Namie esančioms katėms užsikrėtimas ganyklinėmis erkėmis negresia. Taip pat reikia atkreipti kačių savininkų dėmesį į tai, kad jau 2009 metais „Jakovo veterinarijos centras“ pirmą kartą Lietuvoje laboratoriškai diagnozavo 2 anaplazmozės atvejus (erkių platinama kraujo parazitinė kačių liga, kurios nenustačius laiku ir nepradėjus taikyti specifinio gydymo gyvūnas nugaišta).

 

Rekomenduojami vaistai katėms nuo blusų ir erkių

Namuose laikomoms katėms nuo blusų patariame naudoti nugaros srityje aplikuojamas pipetes FRONLINE CAT COMBO, EFFIRPO, kurios veikia iki 2 mėn., kitos – ADVANTAGE veikia 4 sav.

Dažnai būnančioms lauke katėms nuo erkių ir blusų patariame naudoti nugaros srityje aplikuojamas pipetes FRONLINE CAT COMBO, EFFIRPO (apsaugo nuo erkių iki 1 mėn.), vaisto naudojimą reikia kartoti.

Aerozoliai BOLFO arba FRONTLINE katėms nuo ektoparazitų aplikuojami pagal preparato naudojimo instrukciją.

Firmos Bayer antiparazitinės apykaklės katėms BOLFO, veikiančios 3 mėn.

Firmos Virbac antiparazitinis antkaklis katėms PREVENTEF – efektyvus ir nuo blusų, ir nuo erkių, veikia 4 mėn.

 

Pastabos

* Katėms, būnančioms lauke, nepatartina naudoti antkaklių, nes katė gali užsikabinti.

* Pasirenkant apsaugos nuo parazitų priemones geriausia pasitarti su veterinarijos gydytoju, kuris padės Jums parinkti tokią priemonę, kuri geriausiai atitiks Jūsų gyvūno poreikius.

Primename, kad aukštos kokybės farmacijos produkto statusą turinčias priemones Jūs galite įsigyti tik veterinarijos gydyklose arba vaistinėse. Zooparduotuvės tokiomis priemonėmis neprekiauja.

Jei Jums kilo papildomų klausimų galite kreiptis į klinikos registratūrą tel. (8-5)213-29-82 arba (8-5)210-50-48 ir mes pasistengsime Jums padėti.

  • Lithuanian
  • Russian
  • English