Prieš įsigyjant gyvūną !!!

Siūlome pamąstyti prieš įsigyjant gyvūną

pries-isigyjant-gyvunaPamąstyti prieš įsigyjant gyvūną tikrai būtina tam, kad vėliau netektų gailėtis ir priimti kitokio pobūdžio sprendimų. Neveltui vienos užsienio gyvūnų globos draugijos šūkis yra ‘a dog is for life, not just for Christmas’, iš anglų kalbos tai reikštų – „šuo įsigyjamas visam gyvenimui, ne vien Kalėdų šventei“. Ir iš tiesų, dauguma žmonių, prieš įsigydami šunį ar katę, nesusimąsto, kad gyvūnas šalia gyvens ateinančius dešimt ar daugiau metų, juo reikės rūpintis, skirti jam dėmesio, jį maitinti ir prižiūrėti. Todėl sprendimą įsigyti gyvūną mes patariame aptarti su visais namiškiais bei pasverti ir įvertinti visas Jūsų galimybes.

Pirmiausia patartina išsiaiškinti ar šeimos nariai nėra alergiški gyvūnams – dažniausiai alergiją sukelia gyvūno plaukai. Tuomet šuns ar katės laikyti nepatartina, nebent pasirenkama veislė, kurios atstovai kailio dangos neturi, pvz. meksikiečių plikasis šuo, katė sfinksas ir kt. Įvertinkite ir tai, kad įsigytu gyvūnu įsipareigojate rūpintis visą gyvenimą, o tai reikalaus nemažai išlaidų – kasmetinė vakcinacija, profilaktikos priemonės, maitinimas, o prireikus ir gydymas. Maža to, jei auginsite šunį, jam reikės skirti nemažą dalį savo laiko – pasivaikščiojimai, dresūra, auklėjimas ir bendravimas su juo turi vykti kasdien, jei norite užauginti protingą, paklusnų, integruotą į visuomenę šunį. Su katėmis šiuo atveju paprasčiau, nes joms nereikalingi ilgi pasivaikščiojimai, jas lengviau prižiūrėti. Jei planuojate įsigyti didelį šunį, įvertinkite, ar bus pakankamai vietos jį laikyti, ar jam bus suteiktos visos reikalingos gyvenimo sąlygos.

Trumpai tariant, prieš pirkdami šunį ar katę, paklauskite savęs kam šio gyvūno norite, kokį tikslą turite jį įsigydami. Ypatingai tai svarbu, kai planuojate įsigyti šunį, kadangi nuo to priklauso kokią šuns veislę, kokio dydžio, kailio ilgio ar lyties gyvūną pasirinkti. Šunų veislių yra labai daug ir labai įvairių, geriausia būtų pasikonsultuoti su kinologu, dresuotoju ar veterinarijos gydytoju, kuris galėtų bent trumpai papasakoti apie vienos ar kitos veislės būdo bruožus, charakterio ypatumus. Pavyzdžiui, jei norite šuns kompaniono labai tiks pvz. labradoras retriveris, o jei tokio didelio šuns laikyti sąlygų neturite, puikiai draugiją gali palaikyti mažų šunų veislių atstovai, pvz.: jorkšyro terjeras, maltos bolonė, čihuahua ir kt. Jei šuns norite apsaugai, aišku, rinkitės tokį, kuris gali gyventi lauke, yra tvirto sudėjimo ir charakterio, jo prigimtis saugoti teritoriją ar objektą – tai gali būti, pvz.: vokiečių aviganis, Vidurinės Azijos aviganis, belgų aviganis ir kt. O štai jei sugalvojote ruošti šunį sporto varžyboms, geresnio sportininko už borderkolį, ko gero, ir nerasite. Medžioklei skirtos šunų veislės atstovas, ko gero, bus nelaimingas tiesiog gulėdamas ant lovos ir negaudamas darbinio krūvio pagal savo paskirtį ir prigimtį. Žodžiu, kiekviena šuns veislė turi savo paskirtį, todėl prieš įsigydami šunį kruopščiai apsvarstykite šiuos ir daugelį kitų svarbių aspektų.

  • Lithuanian
  • Russian
  • English