Vyresnio amžiaus šunų ir kačių sveikatos patikrinimas

Tiksliai žinoma, kad bet kurį susirgimą visada lengviau gydyti, kai jis yra diagnozuojamas ankstyvoje stadijoje. Pavyzdžiui, kalbant apie onkologinius susirgimus, kurie yra šunų ir kačių vyresnių nei 10 metų amžiaus pagrindinė mirties priežastis (virš 50 proc.) galima teigti, kad gydymo sėkmingumas keičiasi nuo 95 proc. pasveikusių pacientų, kai liga pradėta gydyti pirmoje susirgimo stadijoje, ir tik iki 5 proc. pasveikusių trečioje susirgimo stadijoje.

Taip pat daugelis vyresnio amžiaus pacientų turi skirtingų širdies, inkstų arba kitų patologijų, kurias laiku nustačius galima jeigu neišgydyti gyvūno visiškai tai daugeliu atveju stipriai pristabdyti susirgimo progresą.

Siekiant nustatyti gyvūnų susirgimus kuo ankstesnėje stadijoje Jakovo veterinarijos centras siūlo senyvo amžiaus šunų ir kačių profilaktinio sveikatos patikrinimo programą.

PROGRAMA SKIRTA PACIENTAMS, KURIŲ ŠEIMININKAI NEPASTEBI JOKIŲ GYVŪNO SVEIKATOS SUTRIKIMŲ, T.Y ŠUNIMS IR KATĖMS, KURIE ATRODO VISIŠKAI SVEIKI.

Jeigu Jūs pastebite kokius nors gyvūno sveikatos sutrikimus, turėtumėte kreiptis dėl jų į veterinarijos gydytoją, nes ši programa neskirta akivaizdžiai sergantiems pacientams.

Patikrinimo programa sudaryta atsižvelgus į klinikos specialistų patirtį ir išanalizavus statistinius senyvo amžiaus šunų populiacijos rodiklius, taip pat atsižvelgus į skirtingoms veislėms būdingus susirgimus, taip pat  ir būdingas veislei genetines ligas.

Pagrindinę šunų ir kačių profilaktinio sveikatos patikrinimo programą sudaro:

 • krūtinės ląstos rentgenogramos,
 • bendras šlapimo tyrimas,
 • kraujo biocheminis tyrimas (8 parametrai).

Profilaktinius sveikatos patikrinimus katėms ir šunims rekomenduojama atlikti:

 • 9, 11 metų ir vyresnėms katėms kasmet.
 • 9, 11metų ir vyresniems 12-25 kg svorio šunims kasmet.
 • 8, 10 metų ir vyresniems 25 kg svorio šunims iki 25 kg kasmet.
 • 7, 9 metų ir vyresniems 35 kg svorio šunims nuo 35 kg svorio kasmet.

Kaip atlikti vyresnio amžiaus šunų, kačių profilaktinį sveikatos patikrinimą?

Skambinkite klinikos registratūros telefonais (8~5) 213 29 82 arba (8~5) 210 50 48 ir registruokitės apsilankymui dėl SENYVO AMŽIAUS GYVŪNO PROFILAKTINIO PATIKRINIMO.

Reikia žinoti, kad:

 • Atvežtas patikrinimui gyvūnas turi būti alkanas (tai svarbu norint gauti tikslius kraujo tyrimo rezultatus).
 • Su savimi turėti gyvūno šlapimo tyrimams (šlapimo tyrimas atliekamas klinikos laboratorijoje darbo dienomis nuo 8 iki 13 val. todėl jeigu suplanavote apsilankymą profilaktiniam patikrinimui kitam laikui, kai laboratorija nedirba, turėsite atvežti šlapimą kitą dieną prieš arba po apsilankymo – laboratorijos darbo metu, pageidautina, kad šlapimas būtų surinktas ne daugiau nei 2 val iki atvežimo į kliniką). Reikalingas šlapimo kiekis mažiausiai 2 mililitrai.

Atlikus visus tyrimus Jums paskambins klinikos darbuotojas ir praneš apie tyrimo rezultatus bei tolimesnes rekomendacijas, jeigu bus rastos kokios nors patologijos.

Pastaba: šio patikrinimo metu veterinarijos gydytojas neatlieka gyvūno apžiūros, nes iš anksto manoma, kad gyvūnas neturi sveikatos sutrikimų, kuriuos pastebi šeimininkas. Veterinarijos gydytojas tik įvertina atliktas rentgeno nuotraukas bei tyrimus bei pateikia savo išvadą.

Rekomenduojame SENYVO AMŽIAUS GYVŪNO PROFILAKTINĮ PATIKRINIMĄ atlikti kartu su dantų apnašų valymo procedūra arba kasmetiniu skiepu.

 • Lithuanian
 • Russian
 • English