Bendra informacija ir reikalavimai

Ką reikėtų žinoti norint keliauti su savo augintiniu į užsienį?

Yra daugybė reikalavimų, kuriuos reikia įvykdyti norint keliauti su savo šuniu arba kate į užsienį. Iš esmės šie reikalavimai yra tokie (jeigu Jūs planuojate keliauti savo automobiliu tai toliau šiame punkte pateikta informacija Jums nėra aktuali):

 • Planuojant keliauti lėktuvu, traukiniu, laivu ar autobusu reikia pasidomėti apie reikalavimus, kuriuos taiko vežėjai žmonėms, keliaujantiems su savo augintiniais. Vežėjai visada reikalauja, kad tinkamai būtu įforminti veterinarijos dokumentai (apie tai bus parašyta toliau), taip pat taiko skirtingus reikalavimus dėl sąlygų kaip gyvūnas turi būti laikomas kelionės metu. Tokių reikalavimų yra daugybė, todėl patariame prieš planuojant kelionę pasidomėti apie Jūsų pasirinktos vežimo kompanijos taikomus papildomus reikalavimus vežant gyvūną ( pvz. šunys ir katės skrendant lėktuvu turi būti laikomi specialiuose transportinėse dėžėse, atitinkančiose gyvūno dydį, kai kurios kompanijos leidžia miniatiūrinių veislių šunis ir kačiukus vežti lėktuvo salone).

Keliavimo su gyvūnais veterinarijos reikalavimai

Veterinarijos reikalavimus kelionei su gyvūnais galima padalinti į tris pagrindines dalis:

 • Bendri reikalavimai pagal Lietuvos Respublikos ir ES norminius aktus, kuriuos reikia įvykdyti, kad gyvūną galima būtų išvežti iš Lietuvos teritorijos.
 • Specifiniai veterinariniai reikalavimai valstybių, į kurias Jūs keliaujate, arba kurių teritoriją kertate tranzitu.
 • Veterinarijos reikalavimai, kad gyvūnas galėtų grįžti atgal į Lietuvos teritoriją.

Veterinarijos pasas ( Gyvūno augintinio pasas ) – šio dokumento pakanka kelionėms į Europos Sąjungos valstybes, Rusija, Baltarusija, Kazachstanas, Norvegija, Šveicarija, Islandija, Monakas. Papildomų veterinarijos sertifikatų keliaujant į šias šalys nereikia.

Veterinarijos sertifikatas – šis išrašomas teritorinės valstybinės maisto veterinarijos tarnybos pareigūno. Veterinarijos sertifikatas turi būti suderintas tarp Lietuvos Respublikos ir tos šalies, kur numatoma kelionė. Veterinarijos sertifikatas atspindi visus veterinarijos reikalavimus kurios reikia įvykdyti, kad gyvūnas galėtu keliauti į šią šalį. Dėmesio: kai Lietuvos Respublika nėra suderinusi veterinarijos sertifikato su šalimi, kur Jus planuojate keliauti, kelionę reikės atidėti iki kol šis dokumentas bus suderintas ( tai gali užtrukti nuo 1 iki 12 mėn.).

Bendri reikalavimai, kuriuos reikia įvykdyti, kad šuo arba katė galėtų keliauti už Lietuvos Respublikos ribų

 • Gyvūnas turi būti identifikuotas, t.y. turėti mikročipą arba aiškiai įskaitomą tatuiruotę. (Pastaba: tatuiruotė, kaip gyvūno identifikacijos priemonė, galioja tik iki 2011 m. sausio 1d. Po šios datos visi keliaujantys gyvūnai privalės turėti mikročipą. Mikročipas turi atitikti ISO 11784 arba ISO 11785 standartams ( pagal ES direktyvos reikalavimus). Lietuvoje, visose veterinarijos gydyklose implantuojami mikročipai atitinka šiuos standartus. (Pastaba: kartais gyvūnas, atkeliavęs iš Amerikos arba Azijos turi kitų standartų mikročipus, su kuriais taip pat galima keliauti, bet tokiu atveju gyvūno šeimininkas turi turėti savo mikročipo skaitytuvą, kurį galėtų pateikti veterinarijos gydytojui arba pasienyje dirbančiam pareigūnui, kad galima būtų identifikuoti gyvūną).
 • Gyvūnas turi turėti ES nustatyto pavyzdžio „Gyvūno augintinio pasą“ (mėlynos spalvos, turintis unikalų numerį, žiūrėkite nuotrauką). Pasas gali būti išduotas tik identifikuotam gyvūnui.
 • Visi vyresni nei 3 mėn. amžiaus gyvūnai (šunys ir katės) turi būti paskiepyti nuo pasiutligės ir kitų virusinių ligų. Skiepus turi atlikti licenciją turintis veterinarijos gydytojas ir apie tai padaryti įrašą „Gyvūno augintinio pase“.
 • Prieš kelionę veterinarijos gydytojas turi patikrinti gyvūno sveikatą ir užfiksuoti „Gyvūno augintinio pase“.

Informaciją apie valstybių, į kurias planuojate keliauti su gyvūnais, specifinius veterinarinius reikalavimus žiūrėkite meniu skyrelyje KELIONĖS SU GYVŪNAIS, pasirinkite Jums reikiamą valstybę iš sąrašo. Jeigu sąraše Jums reikiamos valstybės nerasite teiraukitės klinikos registratūroje telefonais (+370 5) 2105048 arba (+370 5) 2132982 kviesdami veterinarijos gydytoją Jakovą Šengaut.

Veterinarijos reikalavimai kad gyvūnas galėtų grįžti atgal į Lietuvą

 • Jeigu Jūsų kelionės metu Jūs nebuvote išvykę iš Europos Sąjungos arba buvote kelionėje „C sąrašo“ šalyje, jokiu papildomų reikalavimų grįžti atgal į Lietuvą nėra. Bet jei Jūsų kelionė buvo kitur, reikėtų žinoti, kad Jūsų augintiniui grįžtant į Europos Sąjungą bus taikomi ( su nedidelėm nuolaidom) tokie reikalavimai, kokie būtų taikomi tų šalių gyvūnams, vežamiems į ES. Pagrindinis ir svarbiausias reikalavimas – kad gyvūnui būtų atliktas pasiutligės antikūnių titro kraujo tyrimas. Šis tyrimas atliekamas praėjus ne mažiau 30 bet ne daugiau 365 dienų po paskutinio atlikto pasiutligės skiepo. Kai tyrimo rezultatas yra geras, įrašas apie tai daromas į „Gyvūno augintinio pasą“ ir pridedamas sertifikatas apie atliktą tyrimą. Toks tyrimas galioja visą gyvūno gyvenimą su sąlyga, kad Jūs laiku, pagal veterinarijos gydytojo nurodymus, kasmet skiepysite savo gyvūną nuo pasiutligės. Šį tyrimą gali atlikti tik Europos Komisijos patvirtintos laboratorijos (nuoroda), tad rekomenduojame atlikti šį tyrimą dar prieš kelionę Lietuvoje. Atliekant tyrimą mūsų klinikoje paslaugos kaina yra 85 Eur. Tyrimas atliekamas per 6-10 dienų (būtina iš anksto užsiregistruoti registratūros telefonu).

(Pavyzdžiui:

 • Jūs keliaujate atostogauti į JAV, tai yra išvykstate iš ES, bet JAV yra įtraukta į „C šalių sąrašą“, todėl jokio papildomo kraujo tyrimo jūsų gyvūnui atlikti nereikės.
 • Jūs keliaujate į Ukrainą ir ten gyvenančiai savo močiutei norite padovanoti su savimi atsivežtą šuniuką. Jokių papildomų rūpesčių dėl grįžimo į Lietuvą nebus, nes šis šuniukas lieka Ukrainoje, bet visus kelionės dokumentus pagal punktus 2.1 ir 2.2 Jūs turėsite įforminti.
 • Jūs keliaujate į Ukrainą atostogauti ir norite pasiimti savo šuniuką. Įvykdžius visus bendrus reikalavimus – tai yra šuo privalo būti identifikuotas, turėti „Gyvūno augintinio pasą“, būti paskiepytas nuo pasiutligės ir kitų virusinių susirgimų. Taip pat keliaujant į Ukrainą turėsite, prieš kelionę gauti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sertifikatą kelionei, ir tam, kad galėtumėte grįžti reikės atlikti pasiutligės antikūnių titro kraujo tyrimą.).

ES laboratorijos, kurios akredituotos atlikti pasiutligės antikūnių kraujo tyrimo testą.

UAB “Jakovo veterinarijos centras” organizuoja visų kelionės dokumentų įforminimą. Prašome kreiptis į registratūrą (+370 5) 2132982 ir (+370 5) 2105048.

 • Lithuanian
 • Russian
 • English