Kaip grįžti atgal į Lietuvą

Veterinarijos reikalavimai, kad gyvūnas galėtų grįžti atgal į Lietuvą

Jeigu Jūsų kelionės metu Jūs nebuvote išvykę iš Europos Sąjungos arba buvote kelionėje „C sąrašo“ šalyje, jokių papildomų reikalavimų grįžti atgal nėra. Bet jei Jūsų kelionė buvo kitur, reikėtų žinoti, kad Jūsų augintiniui grįžtant į Europos Sąjungą bus taikomi (su nedidelėmis nuolaidomis) tokie reikalavimai, kokie būtų taikomi tų šalių gyvūnams, vežamiems į ES. Pagrindinis ir svarbiausias reikalavimas – gyvūnui turi būti atliktas pasiutligės antikūnių titro kraujo tyrimas. Šis tyrimas atliekamas praėjus ne mažiau kaip 30, bet ir ne daugiau kaip 365 dienos po paskutinio atlikto pasiutligės skiepo. Kai tyrimo rezultatas yra geras, įrašas apie tai daromas „Gyvūno augintinio pase“ ir pridedamas sertifikatas apie atliktą tyrimą. Toks tyrimas galioja visą gyvūno gyvenimą su sąlyga, kad Jūs laiku, pagal veterinarijos gydytojo nurodymus, kasmet skiepysite savo gyvūną nuo pasiutligės. Šį tyrimą gali atlikti tik Europos Komisijos patvirtintos laboratorijos (nuoroda), tad rekomenduojame atlikti šį tyrimą dar prieš kelionę Lietuvoje. Atliekant tyrimą mūsų klinikoje paslaugos kaina yra 220 Lt. Tyrimas atliekamas per 6-10 dienų ( būtina iš anksto užsiregistruoti registratūros telefonu).

(Pavyzdžiui:

  • Jūs keliaujate atostogauti į JAV, t.y. išvykstate iš ES, bet JAV yra įtraukta į „C šalių sąrašą“, todėl jokio papildomo kraujo tyrimo jūsų gyvūnui nereikės.
  • Jūs keliaujate į Ukrainą ir ten gyvenančiai savo močiutei norite padovanoti su savimi atsivežtą šuniuką. Jokių papildomų rūpesčių dėl grįžimo į Lietuvą nebus, nes šis šuniukas lieka Ukrainoje, tačiau visus kelionės dokumentus pagal punktus 2.1 ir 2.2 Jūs turėsite įforminti.
  • Jūs keliaujate į Ukrainą atostogauti ir norite pasiimti savo šuniuką. Įvykdžius visus bendrus reikalavimus, t. y. šuo privalo būti identifikuotas, turėti „Gyvūno augintinio pasą“, būti paskiepytas nuo pasiutligės ir kitų virusinių susirgimų. Taip pat keliaujant į Ukrainą turėsite prieš kelionę gauti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sertifikatą kelionei, ir tam, kad galėtumėte grįžti reikės atlikti pasiutligės antikūnių titro kraujo tyrimą.)

ES laboratorijos, kurios akredituotos atlikti pasiutligės antikūnių kraujo tyrimo testą.

UAB “Jakovo veterinarijos centras” organizuoja visų kelionės dokumentų įforminimą. Prašome kreiptis į registratūrą (+370 5) 2132982 ir (+370 5) 2105048.

  • Lithuanian
  • Russian
  • English