Veisiamų kačių sveikatos patikra

Veisiamų kačių sveikatos patikra

Veisiamų kačių sveikatos patikros tikslai

 • apsaugoti katiną ir veislyną, kuriame jis auginamas, nuo paplitusių infekcijų, kuriomis jis gali užsikrėsti kergimo ir bendravimo su kate metu;
 • apsaugoti katę ir veislyną, kuriame ji auginama, nuo galimų paplitusių infekcijų, kuriomis ji gali užsikrėsti kergimo ir bendravimo su katinu metu, bei būdama kito veislyno patalpose;
 • patikrinti ar kergiami gyvūnai neserga ligomis, kurios gali sukelti neigiamas komplikacijas nėštumo metu arba kitas neigiamas pasekmes gimusiems kačiukams;
 • patikrinti ar nėra papildomų kliūčių gauti sveikus palikuonis (kraujo grupių nesuderinamumas, genetinės veislei būdingos ligos).
Kokios kačių ligos bus tiriamos?

Pavojingų kačių ligų yra daug, ir patikrinti ar katė serga (ar yra nešiotoja) yra labai brangu ir netikslinga, nes daugelio susirgimų mes Lietuvoje (ir kai kurių Europoje) net neaptinkame. Todėl siūlome veisėjams tikslingus veisiamų kačių sveikatos patikros kompleksus, kurie yra sudaryti atsižvelgiant į:

 • susirgimo Lietuvoje epidemiologinę situaciją (paplitimą);
 • ligos plitimo būdą;
 • galimybę tiksliai, greitai ir kokybiškai atlikti tyrimą;
 • tyrimo kainą, jo sudėtingumą ir galimybę jį atlikti.
Kur atliekami testai ir kokios metodikos yra taikomos atliekant veisiamų kačių sveikatos patikrą?

Dalį testų Jakovo veterinarijos centras atlieka savo laboratorijoje, kitus siunčia į žinomą ir pripažintą visoje Europoje LABOKLIN (Vokietija) laboratoriją. Taip pat į šią laboratoriją gali būti siunčiami ir mūsų klinikoje atliekami testai, tačiau tai kainuoja daug brangiau, todėl tai, kas įmanoma, stengiamės atlikti vietoje.

Jakovo veterinarijos centro laboratorijoje atliekami testai veisiamų kačių ligoms ištirti
 • chlamidiozė ChL (imunofluoriscentinis tyrimas), 30 Lt.1
 • kačių infekcinis peritonitas FcoV-Ab, 33 Lt.1
 • kačių leukemija FeLV-Ag, 30 Lt.1
 • kačių virusinis imunodeficitas FIV-Ab kartu su FeLV, 30 Lt.1
 • kačių panleukopenija FPV Ag, 30 Lt.1
 • helmintologiniai ir parazitiniai susirgimai, 20 Lt.1
 • kačių kraujo grupių nustatymas, 140 Lt.1
Veisiamų kačių ligų tyrimų testai, kuriuos galime atlikti siųsdami į Vokietijos laboratoriją (kaina nurodyta eurais)
 • kačių herpeso virusas FHP-AB, 22,25′2
 • mikoplazmozė (Micoplasma felis), 26,95′2
 • kraujo grupių serologinis nustatymas, 20′2 (apie tyrimą skaitykite toliau tekste)
 • kraujo grupių genetinis nustatymas, 38,50′2 (apie tyrimą skaitykite toliau tekste)
Siūlomi testų rinkiniai ir jų kainos (į kainą įskaičiuota: kraujo paėmimas, tyrimas, konsultacija dėl gautų rezultatų ir oficialios pažymos išdavimas)
 • rinkinys „Saugus bendravimas“, į kurį įeina 4 tyrimai, 120 Lt.1 (chlamidiozė ChL, kačių infekcinis peritonitas FeCoV, kačių imunodeficito virusas FIV, kačių leukemija FeLV)
 • rinkinys „Saugus bendravimas Plius“, į kurį įeina 6 tyrimai, 150 Lt.1 (chlamidiozė ChL, kačių infekcinis peritonitas FeCoV, kačių imunodeficito virusas FIV, kačių leukemija FeLV, panleukopenija FePV, išmatų tyrimas)
 • kraujo grupės tyrimas, 125 Lt.1
 • rinkinys „Laboklin Feline Repro MINI“, į kurį įeina 3 tyrimai, 245 Lt.1 (chlamidiozė ChL, mikoplazma, herpes virusas FHV (PCR metodas))
 • rinkinys „Laboklin Feline Repro MINI + BLOOD GR.“, į kurį įeina 4 tyrimai, 310 Lt.1 (chlamidiozė ChL, mikoplazma, herpes virusas FHV (PCR metodas) + kraujo grupės serologinis nustatymas).

Taip pat galima sudaryti individualų rinkinį pagal kliento pageidavimą.

Veislynų programos dalyviams taikomos nuolaidos.

Pastabos

1 – kainos nurodytos be PVM mokesčio.

2 – kainos nurodytos eurais be siuntimo ir PVM mokesčio. Visų laboratorijos tyrimų (ir genetinių), kuriuos siunčiame atlikti į užsienį, kaina susideda iš tyrimą atliekančios laboratorijos kainos ir mūsų klinikos paslaugos kainos (tyrimo paėmimas, persiuntimas, apmokėjimas ir t.t.). UAB „Jakovo veterinarijos centro“ paslaugos kaina, kai siunčiami vieno gyvūno tyrimai yra 70 Lt. (kaina nurodyta su PVM) + 15 Lt už kiekvieną sekantį gyvūną, kurio tyrimai siunčiami kartu. (pvz.: dviejų gyvūnų tyrimų siuntimas kainuotų 85 Lt., o trijų – 100 Lt.). Laboratorijų kainas rasite atskirai pateiktose šunų ir kačių tyrimų lentelėse.

Veisiamų kačių genetiniai tyrimai dėl paveldimų ligų

Šios ligos nėra užkrečiamos ir negali būti perduodamos gyvūnams kontaktuojant, taip pat tiriamasis gyvūnas nebūtinai pats turi sirgti šiuo susirgimu. Genetinis tyrimas nustato, ar turi veisiama katė genų, kurie gali sukelti šį susirgimą jos palikuonims.

Šiuo metu galime patikrinti kates dėl šių paveldimų ligų:

Polycystic Kidney Disease (PKD), inkstų policistozė – inkstų susirgimas (serga persų ir joms giminingos veislės), 50,8′2

Feline Spinal Muscular Atrophi (SMA), kačių nugaros raumenų atrofija – judėjimo aparato sutrikimą sukelianti liga (serga meino meškėnai), 38,5′2

Hypertrophic Cardiomyopathy (HCM), hipertrofinė kardiomiopatija – širdies susirgimas (Maine Coon, Ragdol, BSH, Persian, Norvegian Forest Cat), 25,30′2

Progresive Retinal Atrophy (rd-ac-PRA) – akių susirgimas (Abessinian, Somali, Ocicat, Bengal, Balinese, Javanese, Oriental Shorthair, Tonkinese), 38,5′2

Gangliosidosis (GN1/GM2) – medžiagų apykaitos susirgimas, sukeliantis judėjimo sutrikimą ir paralyžių (Burmise, Korat, Siamise), 38-5-50,8′2

Pyruvatkinase Deficiency (PK) – medžiagų apykaitos paveldimas liga (Abessinian, Somali), 38,5′2

Tyrimas atliekamas per 2-3 savaites, už papildomą 5,52 eurų mokestį galima užsakyti oficialų tyrimo sertifikatą.

2 – kainos nurodytos eurais be siuntimo ir PVM mokesčio. Visų laboratorijos tyrimų (ir genetinių), kuriuos siunčiame atlikti į užsienį, kaina susideda iš tyrimą atliekančios laboratorijos kainos ir mūsų klinikos paslaugos kainos (tyrimo paėmimas, persiuntimas, apmokėjimas ir t.t.). UAB „Jakovo veterinarijos centro“ paslaugos kaina, kai siunčiami vieno gyvūno tyrimai yra 70 Lt. (kaina nurodyta su PVM) + 15 Lt už kiekvieną sekantį gyvūną, kurio tyrimai siunčiami kartu. (pvz.: dviejų gyvūnų tyrimų siuntimas kainuotų 85 Lt., o trijų – 100 Lt.). Laboratorijų kainas rasite atskirai pateiktose šunų ir kačių tyrimų lentelėse.

Kraujo grupės nustatymas katei ir kam to reikia?

Katės turi 3 kraujo grupes: dažniausiai pasitaikančią A grupę, rečiau B grupę ir labai retai AB grupę. Dėl esančių A ir B kraujo grupėse specifinių antikūnių kergiant tarpusavyje A ir B grupės gyvūnus, gimus kačiukams dėl gaunamų iš motinos antikūnių išsivysto sunki kačiukų kraujo liga, dėl kurios visa vada dažniausiai miršta per pirmąsias 2 gyvenimo dienas. Grupės AB gyvūnai jokių antikūnių neneša ir gali būti kergiami ir su A ir su B grupės gyvūnais. Nors ir yra papildomų sudėtingų būdų, kad kačiukai po tokio kergimo išgyventų, vis tiek kergti A ir B grupės kates tarpusavyje nerekomenduojama. Kraujo grupės nustatomos serologinių arba genetinių tyrimų metu. Genetinis tyrimas yra vertingas tik B grupę turinčioms katėms, nes jis gali padėti atskleisti, kokia kraujo grupė gali būti pas planuojamus palikuonis. Visais atvejais pradžioje patariama atlikti serologinį kraujo grupės nustatymą.

Gauti tikslesnę informaciją galima registratūros telefonais (+370 5) 2132982 arba (+370 5) 2105048.

 • Lithuanian
 • Russian
 • English