Burnos ertmės navikai

Burnos ertmė yra labai dažna vieta neoplastiniams augliams, kurie gali būti ir gerybiniai, ir piktybiniai. Sėkmingas burnos darinių terapijos raktas yra ankstyva diagnostika.
 
Geriausias burnos navikų gydymas yra visiška chirurginė rezekcija. Jei operacija atliekama anksti, procedūra yra daug mažiau invazyvi. Be to, ankstyvas nustatymas ir gydymas sumažina naviko metastazių tikimybę.
 
 
Gerybinės masės
Anksčiau burnos ertmės augalai iš pradžių buvo vadinami epulidais (fibromatiniai ir osifikuojantys), dabar jie yra identifikuojami kaip periferinės odontogeninės fibromos. Kita gerybinė burnos masė yra aknomatozinė ameloblastoma, kuri iš pradžių buvo vadinama epuliu.
 
Periferinės odontogeninės fibromos yra periodonto raiščio peraugimas. Šios masės gali užaugti labai didelės, tačiau nėra agresyvios. Jos nesukelia kaulų reakcijos. Tačiau ossifikuojantis tipas sukelia kaulinių ląstelių dauginimąsi.

Akantomatinės ameloblastomos yra lokaliai agresyvios, tačiau metastazių nesukelia. Dažniausiai šie mėsingi navikai pasireiškia didelių veislių šunims. 

 
 
Piktybinės masės
Plokščialąstelinės karcinomos ir fibrosarkomos yra dažniausiai pasitaikantys piktybiniai burnos navikai katėms. Abi rūšys paprastai pastebimos vyresnėms katėms ir lokaliai agresyvios, tačiau vėluoja metastazuoti. Šie minkštųjų audinių navikai įsiskverbia į kaulą.
 

 
Melanoma yra dažniausiai pasitaikantis piktybinis burnos navikas (dažniausiai pastebimas vyresnio amžiaus šunims su tamsia pigmentuota dantena). Melanomos yra lokaliai agresyvios, taip pat metastazuoja ligos pradžioje. Diagnozės metu 90% melanomų jau išplito. Šunims taip pat pastebimos fibrosarkomos ir plokščialąstelinės karcinomos. 
  • Lithuanian
  • Russian
  • English